איך מעודדים ילדים לאמץ אורח חיים בריא?

בעידן המודרני, המודעות לאורח חיים בריא ומאוזן הפכה לאחד מהנושאים המדוברים ביותר, הן בשל העובדה כי אנו חיים בעידן של מזון מתועש והן בשל החשיפה המוגברת למסכים, מה שמוביל להפחתה משמעותית בפעילות ספורטיבית ובהתאם לכך גם להשמנה בגיל צעיר. כיצד תוכלו לעודד את הילדים שלכם לאמץ אורח חיים בריא? להלן מספר טיפים.

הדרכת הורים

על מנת להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן המתבצע באופן מבוקר, מומלץ לפנות למומחים בתחום אשר יכולים לספק לכם לא מעט ידע כמו גם כלים שבהם אפשר להיעזר לטובת יצירה של מענה המגיע  לידי ביטוי בשינויים בהרגלי ההתנהגות והאכילה של כל בני המשפחה. דרך אתר חיבורים תוכלו לקבל שפע של מידע אשר יכול לסייע לכם מאוד, כולל אפשרות לפנייה למטפלים מקצועיים שיעניקו לכם את היכולת להוביל ליצירה של שינוי באורח החיים, מבלי לכפות על הילדים אלא לעודד אותם לקחת חלק בפעילויות שונות שנודו להובי

נשושים בריאים
כל הורה מכיר את הסיטואציה שבמסגרתה הילדים רוצים לנשנש חטיף או משהו טעים אחר. במקום זאת, אפשר להיעזר במדריך הזה אשר מציג חמישה נשנושים בריאים שיכולים להתאים באופן מושלם לאורח חיים בריא ומאוזן, וזאת בשל ריכוז גבוה של מינרלים, ויטמינים כמו גם סידן אשר חיוני לבריאות שלכם ושל הילדים שלכם. רצוי להכין את הנשנושים מראש ולהניח אותם במקום גלוי לעין כמו למשל על השולחן בסלון או באי, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לילדים לקחת בעצמם ובהתאם לכך להוביל לשינוי בהרגלי התזונה.

דוגמה אישית

המטרה שלכם היא לעודד את הילדים לאמץ את אורח החיים הזה, ולא לכפות עליהם. על כן, דוגמה אישית מצדכם היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת להטמיע את אורח החיים בעבור כל בני המשפחה. תרגילי ספורט משותפים כמו למשל תרגילים המתבצעים בבית יכול להוביל לא רק ליצירה של זמן איכות משפחתי, אלא גם להפחתה של לחצים. על כן, אימונים המתבצעים ביחד לצד דוגמה אישית המגיעה לידי ביטוי גם בהרגלי התזונה יכולה מאוד לעודד את הילדים ליישם את אורח החיים בשגרת היום יום.

 

 

ארוחות מסודרות

חשוב מאוד לשמור על סדר ארוחות קבוע. הימנעו מאכילה המתבצעת אל מול הטלוויזיה או המסך, והזמינו את הילדים לשבת ביחד איתכם בשולחן האוכל או באי בסביב למטבח. אפשר לנצל את הארוחות לטובת הסבר על חומרי גלם שונים ואף לתת לילדים לקחת חלק בהכנה של המנות, כחלק מאקטיביות אשר תגיע לידי ביטוי הן ביכולת לשמור על סדר ועל תפריט תזונתי תומך.

חשיפה למזון חדש

חשיפה למזון חדש צריכה להתבצע באופן הדרגתי. כיצד תוכלו לעשות זאת? ובכן, קחו את הילדים ביחד איתכם לסופר ובחרו ביחד מצרכים. היו קשובים לצרכים של הילדים ואל תנסו להכריח  אותם לאכול כאשר הם לא מעוניינים בכך, אלא רק במסגרת של שיתוף פעולה הדדי המבוסס על תקשורת פתוחה.

לסיכום

במידה ואתם רוצים ליצור שינוי חיובי בחיים שלכם  ושל הילדים שלכם, הצעד הראשון הוא על ידי קבלת מידע דרך אתרים מתמחים כמו למשל איך גדלת, לצד נקיטת צעדים אשר נועדו להוביל ליצירה של דוגמה אישית שממנה הילדים שלכם יכולים ללמוד וליישם בעצמם. מדובר בתהליך שצריך להתבצע באופן הדרגתי, כחלק מאורח חיים בריא ומאוזן שמתחיל בגיל צעיר וממשיך לגילאים בוגרים יותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות