נשנושים מן הטבע: 5 רעיונות לממתקים טבעוניים

מתוק זה טעים, כך שכולנו אוהבים לאכול מתוקים וממתקים, אשר מלבד טעמם הממכר, מסוגלים אף להשפיע על מצב הרוח שלנו. בעוד שנראה כי האפשרויות ליהנות ממגוון המתוקים והממתקים הוא די מצומצם עבור אלו המגדירים את עצמם כטבעונים, הטבע מוכיח לנו אחרת, כשהוא מספק לנו מגוון נשנושים וממתקים טבעוניים.

ממתקים וטבעונים

טבעונות הפכה לשם נרדף לאורח חיים בריא, כאשר אנשים רבים מגדירים את עצמם כטבעונים, הן מסיבות אידיאולוגיות והן בגלל הרצון לשמור על תזונה מאוזנת ובריאה, כך, מידי שנה הביקוש למוצרים טבעוניים הולך וגדל ונשאלת השאלה – מה עם גזרת המתוקים? האם גם גזרה זו זכתה להתייחסות והתאמת דפוסי הצריכה הטבעוניים? אז האמת היא, שקיימים לא מעט ממתקים ומוצרים מתוקים נוספים המתאימים לטבעונים, חלקם מעצם היותם מוצרים פרווה וחלקם אף יוצרו במיוחד בהתאמה וגרסאות מיוחדות עבור הציבור הטבעוני. עם כל הכבוד שאנחנו רוחשים ליצרני המזון על ההתחשבות בציבור הצרכנים הטבעונים, קיימים לא מעט ממתקים ונשנושים מן הטבע, בריאים וכמובן מתוקים. אז ממגש עם מגוון פירות חתוכים ועד לפאי בננה – הינה ממתקים הטבעוניים הכי טעימים שיש.

 

5 רעיונות לממתקים טבעוניים

החיפוש אחר הרכיבים המתאימים וגרסאות החטיפים והמתוקים המתאימות להגדרות הטבעוניות, יכולים להיות משימה מתישה למדי ולמען האמת אף קצת מיותרת, כאשר הטבע מעניק לנו מגוון ממתקים טבעוניים לחלוטין ומתוקים לא פחות. הנה כמה רעיונות כאלו:

מגש פירות

פירות היו מאז ומעולם מנת בריאות מתוקה מהטבע, כאשר מגוון הפירות העצום, פירות הדר, פירות עונה, פירות טרופיים ועוד, הפכו למקור אנרגיה בריא ומתוק עבור מבוגרים וילדים כאחד. כך, הפירות המתוקים הפכו לא רק לממתק טבעוני טעים, אלא אף משמשים כקינוחים ובמשלוחים מפתיעים עם מגש עם מגוון פירות חתוכים, אשר יחד עם המבחר הרב של הפירות והצבעים הססגוניים, הופך למתנה ו/או קינוח מושלמים.

 

נשנושים מן הטבע: 5 רעיונות לממתקים טבעוניים

 

כדורי תמרים

כמו כדורי שוקולד, רק מהטבע. לכדורי השוקולד מקום של כבוד בכל הקשור לקינוחים וממתקים מתוקים, אך הטבע העניק לנו גם את הגרסה שלו, בדמות תמרים, אשר לא סתם זכו לכינוי 'הממתק של הטבע'.

חטיפי אנרגיה משוקולד

נשארים עדיין עם התמרים, כאשר תוספת של אגוזים, שיבולת שועל ואבקת קקאו, יחד עם מים ומעט מלח, תוכל ליצור עבורכם חטיף טבעוני למהדרין ולא סתם חטיף, אלא חטיף אנרגיה. את החטיף ניתן לשדרג עם ציפוי שוקולד מריר מומס.

פאי בננה

פאי בננה העשוי מרכיבים כמו ביסקוויטים, סילאן, מייפל ושמן קוקוס, יחד עם מרקם טופי אותו מכינים מתמרים וחתיכות בננה מעל, יכול להיות ממתק מושלם בהחלט.

מוס תותים ושוקולד

אחרי הפאי הגיע תורו של המוס, אותו ניתן להכין על בסיס תותים ושוקולד, שילוב טעמים קלאסי, היוצר לא רק ממתק טעים, אלא גם קינוח נפלא.

נשנושים מן הטבע – כי על מתוק לא מתפשרים

בסופו של דבר, האהבה שלנו לממתקים, חטיפים ומתוקים באופן כללי, זוכה להתייחסותה של התעשייה גם עבור ציבור הטבעונים, אך ראינו כי ניתן ליהנות מכל המתיקות הזו, גם באמצעות מגוון מאכלים מתוקים שיש לטבע להציע לנו.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות