תאונות עבודה יכולים לקרות בכל בית עסק ומסעדה – כך תממשו את הזכויות שלכם

מקום העבודה נחשב למקום בטוח שבו אנו שוהים במרבית שעות היום. בין אם אתם עובדים בבית עסק או במסעדה, חשוב לדעת כי יתרונות עבודה עשויות להתרחש גם אצלכם באופן מפתיע ולעיתים גם דרמטי, וזאת בשל ההשפעות הרות הגורל של תאונה אשר נגרמת במסגרת יום עבודה ואשר עשוי להשפיע על כושר השתכרות שלכם בעתיד. למרות שמדובר בתופעה נפוצה, חלק מהעובדים עדיין לא מבינים לעומק את הזכויות שמגיעות כחוק, ועל כן בסקירה הזו נציג בפניכם את כל המידע החשוב ביותר שאותו צריך לדעת, לכל צרה שלא תתרחש.

תאונת עבודה – מהם התנאים שבמסגרתם ניתן להגיש תביעה?

תאונת עבודה מזכה את העובד בפיצוי כספי מגופים שונים, כאשר ניתן לתבוע את המוסד לביטוח לאומי, חברת הביטוח לטובת מימוש של פוליסות תאונות אישיות או פוליסות אובדן כושר עבודה. שימו לב כי כל פיצוי הוא בנפרד, ואיננו תלוי בפיצוי שהתקבל מגורם אחר. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה לצערנו עובדים נפגעים במסגרת עבודתם בבתי עסק ואפילו במסעדות, כאשר מדובר בפגיעה אשר עלולה לא רק להשבית פעילות באופן זמני אלא באופן קבוע, וזאת בהתאם לחומרת הפגיעה. אם נפגעתם מתאונת עבודה, חשוב להבין כי אתם זכאים לקבל פיצוי כספי אשר נועד לסייע לכם להתמודד עם הסטטוס החדש, כאשר לא פעם נופלים פגמים בהליך של מיצוי זכויות בעקבות מחסור בידע.

על כן, הדבר החשוב ביותר שאותו צריך להבין הוא קודם כל מהי ההגדרה של תאונת עבודה. על מנת שתוכלו להיות מוכרים כזכאים, התנאי הראשון הוא שמדובר באירוע שנגרם במסגרת של תאונה במקום העבודה, כמו  למשל נפילה במסעדה או בבית העסק, תאונת דרכים בדרך או בחזרה מהעבודה, הרמת משאות כבדים ועוד. התנאי השני הוא שהתאונה נגרמה בזמן העבודה בדרך מהבית לעבודה או בחזרה מהעבודה, ואילו התנאי השלישי הוא שהתאונה נגרמה עקב העבודה. חשוב מאוד להבין כי למרות שהמוסד לביטוח לאומי מזמין את הציבור הרחב לפעול ללא ייצוג  בוועדות, לא מומלץ לנפגעי תאונות עבודה לנהל את התביעה באופן עצמאי, וזאת מאחר והדבר עלול לגרום לנזק משמעותי שיוביל לקבלת פיצוי נמוך מהצפוי במקרה הטוב,  ואף לדחייה מוחלטת של התביעה במקרה הרע. על כן, חשוב שאיש מקצוע מיומן בדמות של עורך דין המתמחה בתחום הזה יוביל את ניהול התיק מתחילתו ועד סופו, לטובת מיצוי זכויות מלא.

 

 

מה חשוב לדעת לגבי מיצוי זכויות בגין תאונת עבודה?

כפי שציינו תאונת עבודה עיתון אשר אירעה תוך כדי ועקב העבודה עובדים אשר נפגעו בעת עבודתם במקום העבודה זכאים לתבוע את הביטוח הלאומי כמו גם את חברת הביטוח וזאת מתוך מטרה לקבל פיצוי כספי. במידה ונפגעתם במקום העבודה ואתם לא מסוגלים להמשיך לעבוד בעקבות הפציעה, אתם זכאים לתשלום של דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי עבור כל יום היעדרות לצד הוצאות בעבור טיפול רפואי. מדובר בתהליך אשר כולל קודם כל הגשת תביעה לדמי פגיעה לנפגע עבודה ולאחר קבלת דמי הפגיעה הגשת תביעה לגמלת נכות, כאשר הגמלה נקבעת בהתאם להחלטה של ועדה רפואית רק לאחר קביעת דרגת הנכות ניתן לקבל קצבה או מענק וזאת למשך שארית החיים.

לסיכום

תאונת עבודה עשויה להתרחש בכל בית עסק, כולל מסעדות  ובתי הארחה.  ביטוח תאונות חל על כל עובד במדינת ישראל, ועל כן מיצוי זכויות אשר מתבצע על ידי ליווי משפטי מצד עורך דין המתמחה בתחום היא בעלת חשיבת מבחינת היכולת להתמודד אל מול גופים חזקים כמו ביטוח לאומי וכן חברת הביטוח.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות