מהלוחמים הבולטים של מלחמת העצמאות: סיפורו יוצא הדופן של רפי אדרעי ז"ל

סיפורו של רפי אדרעי הוא סיפור אשר מצליח לרגש גם שנים רבות לאחר נפילתו. למרות שעברו עשרות שנים מאז מלחמת יום העצמאות, הצליחו בני המשפחה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני אדם בכל רחבי הארץ, כל זאת מתוך מטרה להנציח את זכרו של גיבור ישראל. מה היה סיפורו המרגש של רפי אדרעי ז"ל? להלן הפרטים.

רפי אדרעי – סיפור גבורה מרגש ומעורר השראה

סיפורו של רפי אדרעי מתחיל בעיר צפת, שם נולד וגדל. עוד מגיל צעיר מאוד הוא הצליח להוביל ליצירה של עשייה חברתית נרחבת, כל זאת במסגרת של השתתפות פעילה בתנועת הנוער העובד והלומד. רפי אדרעי הצליח להתקדם בסולם הדרגות, עד לכדי היותו מפקד גדנ"ע נערץ. הוא לקח חלק פעיל בהגנה על העיר צפת ואף שימש בתפקידים בכירים במסגרת ההכשרה שלו הצבאית, כמומחה לסליקת נשק. עם פרוץ מלחמת יום העצמאות הצליח ביחד עם הכוחות הלוחמים לכבוש נקודות מפתח בעיר, לצד השתתפות פעילה בלחימה העזה שהתרחשה בעקבות פרוץ מלחמת יום העצמאות. הקרבות העזים לא הרפו את ידים של הלוחמים, כאשר בחר רפי אדרעי לעזוב את העיר ולהצטרף  לכוחות הפלמ"ח, כל זאת מתוך מטרה לסייע ולהגביר את הלחץ על האויב שתקף במלוא העוז.

מלחמת יום העצמאות גבתה את חייהם של אלפי גברים מכל רחבי הארץ, כולל רפי אדרעי אשר נפל בגיל 24 בעקבות קליע שחדר לעורף, כתוצאה מהפגזה של האויב המצרי. מותו בגיל 24 בלבד הותיר את בני משפחתו ואת חבריו המומחים וכואבים, בייחוד על רקע הרצון העז שלו לסייע בהגנה על המולדת. בני משפחתו של אדרעי החליטו להנציח את זכרו באמצעות שורה של תוכניות חברתיות פורצות דרך, כמו למשל הקמתה של עמותת אחינועם הפועלת ללא מטרות רווח מזה שנים רבות, ומצליחה להוביל ליצירה של שינוי משמעותי, כחלק מהתנדבות שאותה מבצעים המתנדבים הרבים כמו גם המייסדים שהם בני המשפחה הקרובה של רפי אדרעי.

 

 

עמותת אחינועם – פועלים למען צמצום פערים

בשנת 2018 הוקמה עמותת אחינועם על ידי בני משפחת אדרעי – משה אדרעי, רפי אדרעי וכן אייל אדרעי אשר נולדו וגדלו בצל של סיפור גבורה משפחתי מרגש ומעורר השראה. רפי אדרעי ואחיו תורמים המון למען קידום העמותה, כחלק מיצירה של מענה שבמסגרתו מקדמת העמותה שורה של פרויקטים, החל מפרויקט של ליווי בני נוער מהעדה האתיופית במסגרת של תוכנית מעמיקה שבמסגרתה המשתתפים מקבל ליווי מלא אשר נועד להגביר את סיכויי ההצלחה לקבלה לתפקידי קצונה כמו גם תפקידים ביחידות מובחרות. תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה אשר מגיעה לידי ביטוי באחוזים גבוהים של בוגרים אשר מצליחים להשתלב בתפקידים הללו, ואף ליצור קריירה צבאית ענפה. באתר הרשמי של עמותת אחינועם תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילות של העמותה הוא כיצד היא מצליחה לממש את זכרו של דוד המשפחה באמצעות עשייה חברתית המתבצעת ללא מטרת רווח.

לסיכום

סיפורו של רפי אדרעי מצליח לייצג כהלכה את רוח הלחימה ועוז הרוח של לוחמי צבא הגנה לישראל. כמי שראה בעשייה החברתית כחלק בלתי נפרד מהעשייה שלו, אין ספק כי גם שנים רבות לאחר לכתו, בני משפחתו מצליחים להתחזק ואף להוביל ליצירה של שינוי דרמטי, כל זאת בזכות פעילות ענפה של עמותת אחינועם לצד הקמה של בית יד לבנים הנקרא על שמו, וממוקם בעיר בה אהב, גדל ונולד – העיר צפת.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות