תחליפים: איך אפשר להפוך עוגה לטבעונית

בשנים האחרונות טרנד הטבעונות הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת בשל מודעות הולכת וגוברת לשימוש בתחליפים אשר יכולים לא רק לסייע ליצירה של אורח חיים בריא אלא גם להפחתה בצריכה של מזון עתיר שומן שמזיק לבריאות. גם בתחום המאפים ניתן לראות שינוי עם יותר ויותר עוגות טבעוניות שלא רק נראות כמו הדבר האמיתי אלא גם טעימות בצורה בלתי רגילה. אם גם אתם רוצים להצטרף לטרנד וליצור אורח חיים טבעוני אצלכם בבית, להלן כל המידע על איך אפשר להפוך עוגה – לעוגה טבעונית טעימה, יפה ואסתטית:

הכנת קרם טבעוני

הקרם של העוגה הוא חלק בלתי נפרד מהטעם כמו גם מהנראות. במקום להשתמש בחמאה, אפשר להחליף אותה (בהתאם לסוג העוגה) בשורה של תחליפים כמו למשל שמן קוקוס אשר עושה עבודה נפלאה ביצירה של קרם. בנוסף, במקום שמנת חלבית להקצפה, השתמשו בשמנת צמחית שנותנת את אותו האפקט. מגוון צנטרים לזילוף אותם ניתן להזמין דרך האינטרנט יסגרו לכם את הפינה, וזאת בשל היכולת להיעזר בצנטר לטובת יצירה של דוגמאות שיקפיצו את המראה של העוגה ויהפכו אותה לא רק לטעימה במיוחד אלא גם לאטרקטיבית מבחינת המראה.

 

תחליפי ביצה

מאחר וביצה היא חלק בלתי נפרד מכל מתכון, בכל הקשור לעולם הטבעונות יש אופציות רבות שיחליפו את הביצה: רסק תפוחים המשולב עם רבע כפית של סודה לשתייה, טופו וכן בננה אותם ניתן לטחון בבלנדר ולהשתמש לטובת יצירה של עוגה מכל סוג – החל מעוגה בחושה ועד עוגת טורט.

חמאה טבעונית

יצירה של חמאה טבעונית היא קלה ופשוטה יותר מכפי שחשבתם. כף של שמן קוקוס ביחד עם חמאת אגוזי לוז או שקדים טריים יאפשר לכם להכין חמאה טבעונית מצוינת שאותה ניתן גם להקפיא במקרר, ולהשתמש בעת הצורך. ברחבי הרשת ישנם עשרות מתכונים של בשלנים חובבים כמו גם מקצועיים אשר מציגים טכניקות שונות  וקלות ליישום בעבור הכנה של חמאה טבעונית המבוססת על מרכיבים כמו שמן קוקוס, חומץ תפוחים ועוד. בשביל להיות מדויקים עם הכמויות, מומלץ לבצע רכישה של כפית מדידה.

יצירת בצק באמצעות תחליפים

הבסיס של העוגה הוא כמובן הבצק. ניתן ואף רצוי להשתמש בתחליפים בריאים יותר מעולם הטבעונות אשר כוללים קמח תירס, קמח תפוחי אדמה וכן קמח מלא. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי השימוש בתחליפים של קמח עלולים להשפיע מאוד על המרקם של הבצק ועל כן לפני שאתם מתחילים להכין את הבצק, הפחיתו את הכמות הנוזלים בשיעור של בין 2-3 כפות, מתוך מטרה ליצור בצק מצוין וטעים, גם כאשר מדובר בשימוש בתחליפים כמו קמח תירס. בנוסף, תוכלו להאזין לפודקאסט מעניין בנושא טבעונות ובכך להעשיר את הידע בנוגע לשימוש בתחליפים לטובת יצירה של עוגות כמו גם מאפים נוספים.

כיצד לאפות עוגה טבעונית מושלמת במינימום מאמץ?

על מנת ליצור עוגה טבעונית מצוינת כל מה שצריך הוא לבצע רכישה של חומרי גלם איכותיים, כל זאת מתוך מטרה ליצור עוגה שמגלמת בחובה אלמנטים של טבעונות אך נראית כמו גם טעימה. אם זו הפעם הראשונה שלכם, מומלץ לצפות בסרטונים ברשתות החברתיות כמו גם ביוטיוב, כל זאת מתוך מטרה ללמוד את הטכניקה וכן להיחשף לחומרי גלם טבעוניים אשר מהווים תחליף נהדר בעבור חומרי הבסיס של עוגות. בנוסף, קבלת סיוע דרך הרשתות החברתיות מהווה דרך נוספת ליצירה של עוגות טבעוניות נפלאות, וזאת דרך מעקב אחר מתכונים שמתפרסמים וכן טיפים מצוינים בהם ניתן להיעזר, כל זאת לטובת ניצול הידע העשיר של אופים אחרים לכדי אפייה של עוגה טבעונית נפלאה.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות