כל בשלן צריך אותם: מאבזרים את המטבח הטבעוני במכשירי החשמל הטובים ביותר

יצירתם של אנשי מקצוע וחובבים מושפעות ללא ספק מכלי העבודה שבהם הם עושים שימוש. עם כישרון וחריצות, ניתן אמנם להפיק תוצאות נהדרות גם באמצעות כלים פשוטים יחסית, אך המכשיר המתאים ביותר, יספק את התוצאה הטובה והמהירה ביותר. הדבר נכון, גם לגבי מכשירי חשמל שבהם מאבזרים מטבח. מה מומלץ מבחינה זו, עבור מטבח טבעוני?

 

מקרר – כי אי אפשר בלעדיו

חמסינים ומזג האוויר הישראלי בכלל, אינם אידאליים לשמירת מזון. ניתן לנסות ולהסתגל לכך, אבל פתרונות שאינם מבוססי מקרר הם מוגבלים. ברחבי העולם, ידועות שיטות לקירור מאולתר בכדי חרס ובתוכם אדמה רטובה. אולי שמעתם על כך ולכאורה, זו דוגמה כיצד ניתן להסתדר בלי מקרר. בהשוואה לכך, מקרר מומלץ באתר מיי ליסט יספק דוגמה לפתרון שימושי הרבה יותר. הוא יאפשר לכם לאחסן כל דבר שדורש קירור או הקפאה וגם לייצר מים (בר מים) וקרח, במידה ויידרשו. אלה מכשירים מתוחכמים למדי, עם ניהול ובקרה נוחים ומתקדמים מאוד. בו בזמן, הם נוטים להיות יעילים מאוד מבחינה אנרגטית, כך שמתקבלת צריכת חשמל נמוכה יחסית לאורך זמן וגם פעילות שקטה.

 

תנור – קלאסי ושימושי

לאפייה, לחימום מזון ועוד – תנור אפייה הוא מכשיר חשמלי שכדאי מאוד שיהיה לכם. לכל הפחות טוסטר אובן, שהוא אמנם לא באותה "ליגה", אבל ניתן לעשות איתו הרבה מאוד. תנור הוא כלי עזר רב שימושי במטבח ומתכונים רבים מאוד נעזרים בו. מה עושים איתו? מה לא? לחם, פסטות, פיצות טבעוניות, עוגות, פשטידות, ממולאים, לביבות ועוד. תנורי אפייה עשויים לכלול גם כיריים – תכונה שהופכת אותם לאף יותר רב שימושיים.

 

מעבד מזון – לחסוך זמן ומאמץ

לקיצוץ ירקות ופירות, להכנת בצק, לטחינת אגוזים (כשעושים גבינת או חלב אגוזים למשל!) ועוד. מכשיר מועיל מאוד. הוא גם לא תופס מקום רב במטבח.

מייבש מזון – מכשיר פשוט וזול, שימושים רבים

אם תייבשו פירות, הם יחזיקו מעמד להרבה יותר זמן ובכך, תצמצמו צורך ביציאה לקניות ומקרים של מזון שמתקלקל. פירות מיובשים כאלה, גם מתאימים מאוד עבור טיולים. זו היא דוגמה אחת מרבות למה שתוכלו לעשות עם מייבש מזון. משום מה, מכשיר זה לא נפוץ כל כך בארץ וחבל. מדובר במוצר פשוט יחסית וזול. הוא מעביר אוויר חם על פני מגשי מזון ובכך מייבש אותם. ניתן להגדיר בו טמפרטורה רצויה ואת זמן הפעולה. תוכלו לייבש איתו גם לחם (לשמירה לאורך זמן), להכין גרנולה משלכם, להכין יוגורט (תהליך שדורש שמירה על טמפרטורה אידיאלית מסוימת) ועוד.

 

קומקום חשמלי – שיא הפשטות, שימושים רבים

אזכור של כבוד מתאים לתת גם לקומקום החשמלי הצנוע. יש הרבה מאוד דברים שאפשר לעשות הודות לקומקום החשמלי, ולא מדובר רק בתה או קפה. מים רתוחים הם חלק מאוד חשוב בבישול, לדוגמה כאשר אתם מכינים אורז, פסטה, מרקים מאבקות וכדומה. עם קומקום אפשר להרתיח מים בקלות ובזריזות, מבלי לחכות שהמים יגיעו לטמפרטורה הגבוהה בבישול על הכיריים. אומנם מדובר במוצר שנשמע מאוד טריוויאלי, אבל בינינו, קשה מאוד להתנהל במטבח בלעדיו.

 

לסיכום

מכשירי החשמל הטובים ביותר שדרושים לכם, יהיו כפי הנראה גם זמינים וגם לא בהכרח יקרים. כמובן, ככל שאתם מתעמקים בסוגי מזון מיוחדים או תהליכי הכנת מזון יוצאי דופן, ייתכן שיידרשו נוספים. במידה וזה המצב, נולדתם בתקופה הנכונה. מאחר שכיום, ישנו עושר רב של מכשירים כאלה, אשר נתונים מענה לכל “צ’ופצ’יק של הקומקום” בעולם המטבח.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות