מזון טבעוני לכלבים: כל מה שצריך לדעת לפני הרכישה

אם אתם שוקלים להעביר את הכלב שלכם למזון טבעוני ועדיין מתלבטים, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה זה מזון טבעי לכלבים, ממה הוא מורכב, מה היתרונות שלו ומה חשוב לבדוק לפני שרוכשים אותו.

מה זה מזון טבעוני לכלבים?

בשנים האחרונות התחום של מזון טבעי לכלבים הולך ותופס תאוצה והוא מהווה אופציה שיכולה להתאים לחלק מהכלבים. יותר ויותר אנשים שמגדלים חיות מחמד החליטו לשנות את צריכת המזון של הכלב שלהם ולפסק לו מזון טבעוני וצמחוני. הרעיון שמאחורי המחשבה הזו הוא למעשה חיקוי של הטבע. הכלב שנמצא בטבע מוצא את המזון שלו בין השאר בחיות שהוא טורף ובירקות והפירות שהוא מוצא בטבע.

ממה מורכב מזון טבעי לכלבים?

מזון טבעי לכלבים מכיל שני רכיבים עיקריים, חלבון ופחמימה. מדובר במזונות שעשויים מרכיבים טבעוניים וצמחוניים בלבד, מזונות שמכילים רכיבים איכותיים במיוחד כמו ברוקולי, בטטה, אוכמניות, פטרוזיליה ועוד. בנוסף, המזון הטבעי עשוי בעיקר מבשר שכולל שריר, איברים פנימיים ועצמות שונות. יש מגוון רחב של מזונות טבעיים לכלבים, אנחנו נציג כמה נפוצים מהם על מנת שתוכלו להתרשם.

האם המזון הטבעי מתאים לכל הכלבים?

כפי שציינו, מזון טבעי הוא אופציה טובה שעשויה להתאים לחלק מהכלבים. לכן, אם אתם שוקלים לעבור למזון טבעי, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם הווטרינר שלכם, יתכן שהוא ימליץ לכם לעשות לכלב שלכם בדיקת דם. בנוסף, מומלץ מאד לבצע בדיקות דם נוספות לאחר מספר חודשים של צריכת מזון טבעי. חשוב לציין, מכיוון שמדובר במזון עשיר בחלבון, סביר להניח שהוא לא יתאים לכלבים שסובלים מבעיות בכליות או בכבד, קחו זאת בחשבון. זכרו, אתם רוצים להיטיב עם הכלב שלכם ולכם חשוב לנו שתבצעו את כל הבדיקות לפני שאתם מבצעים את המעבר למזון טבעי.

 

 

מזון טבעי לכלבים – אילו סוגים קיימים?

חטיף יאמיז

חטיף יאמיז הוא חטיף מפילה טבעוני עם ברוקולי והוא מכיל תוספת של ויטמינים ומינרלים עבור הכלב שלכם. מעבר לעובדה שמדובר במזון טבעי, הוא גם יעזור לכם לחנך את הכלב שלכם, לאלף אותו ולפנק אותו כשמגיע לו.

בנבו לכלבים בוגרים

מדובר במזון פרמיום תוצרת בריטניה שמכיל מגוון רחב של רכיבים טבעיים כמו סויה, תירס, אורז לבן, שמן חמניות ואפונה.

מה היתרון של מזון טבעי לכלב?

אנחנו לא רוצים לנקוט בתשובה חד משמעית וההחלטה האם לעבור למזון טבעי לכלב היא שלכם בלבד. עם זאת, נציין כמה מהיתרונות המרכזיים של מזון טבעי לילדים, אולי זה יסייע לכם לקחת את ההחלטה הנכונה עבורכם.

טריות

מכיוון שמדובר במזון לא מעובד הוא גם הרבה יותר טרי. הדבר מהווה יתרון משמעותי גם לאור העובדה שבקרב חלק מהכלבים מזון מעובד יוצר בעיות העיכול.

פחות אלרגיות

מכיוון שרשימת המרכיבים במזונות הטבעיים היא נמוכה ביחס למזון יבש רגיל, הסיכוי שהכלב שלכם יפתח איזו שהיא אלרגיה נמוך יותר.

פרווה מבריקה ובריאה

לקוחות שעברו למזון טבעי לכלבים דיווחו שתוך כמה חודשים הפרווה של הכלב הפכה למבריקה יותר ושהכלב סבל מפחות נשירה.

הכלב הופך לפעיל יותר

האמת היא שזה נכון גם בכל הקשור לבני האדם, ככל שנצרוך פחות מזון מעובד כך נהיה פעילים יותר, אין ספק שזה נכון גם בקרב כלבים.

לסיכום

בשנים האחרונות מזון טבעי לכלב הפך לנפוץ מאד ולא מעט בעלים של כלבים רוכשים אותו עבור הכלב שלהם. אם גם אתם שוקלים לעשות את המעבר, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם הווטרינר ולבצע את זה בצורה מפוקחת.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות