גולשים ללא הפסקה – איך בוחרים אינטרנט חזק לעסק?

בחירת ספק אינטרנט ובחירת החבילה שמתאימה לכם, איננה תמיד עניין פשוט כפי שזה נראה. לכאורה, הכול פחות או יותר אותו דבר, אבל למעשה, יש לא מעט הבדלים? כיצד בוחרים אם כך, את הספק והחבילה המתאימים לכם ביותר? כיצד מקבלים חיבור אינטרנט חזק ואיכותי באמת? אלה כמה נקודות שיסייעו להשיג זאת:

להבין את שרשרת התקשורת

איכות חיבור האינטרנט שלכם, היא ביטוי למעשה לאיכות שרשרת ארוכה של רכיבי תקשורת. תקשורת בעסקים היא לכאורה דבר פשוט, אך למעשה יש לה מורכבות זו שציינו כרגע – עצם היותה מורכבת, כמו שרשרת, מאלמנטים רבים בדרך ליעד התקשורת. אם התקשורת "צולעת", מה מקור התקלה? אכן, לא תמיד פשוט למצוא. כך שקודם כל, בכדי להשיג אינטרנט חזק, מומלץ להיות מודעים למורכבות מערכת התקשורת. בהקשר חיבור האינטרנט, יש לכך לפחות שני אלמנטים שכדאי להכיר – שרות ספק אינטרנט, לעומת שירות ספק התשתית. כדוגמה לכך, נציין כי בתור ספק  itcמציעה את שני סוגי השירותים גם יחד. אך אתם יכולים גם להשיג כל אחד משני סוגי החיבורים, מספקים שונים. המונח "ספק תשתית" מתייחס לחיבור מהעסק שלכם אל החוליה הבאה בשרשרת – ספק האינטרנט. ספק זה, הוא שמחבר אתכם ממנו, בפועל אל רשת האינטרנט עצמה.

כיצד בוחרים?   

מה יתאים לכם ספציפית מבחינת ספק אינטרנט, תלוי בדרישות ובשיקולים הטכניים המיוחדים שלכם. עם זאת, ישנם טיפים אשר רלבנטיים בהקשר זה לרוב העסקים.

  • הגדרת דרישות – לפני בחירה, חשוב לעשות הגדרת דרישות ברורה.
  • גיבוש רשימת ספקים ראשונית – לחפש מידע על הספקים השונים ולגבש בעזרתו רשימה ראשונית של ספקים איכותיים שנראים לכם. תוכלו לקבל רושם כללי לפחות לגבי אמינות ומוניטין, באמצעות חיפוש חוות דעת וגם דרך התרשמות מאתר האינטרנט של הספק.
  • לשקול שימוש בשירותים משלימים – ספקים עשויים להציע לעסקים שירותים משלימים שונים. למשל בתחום האבטחה. למרות היותה ספק אינטרנט Itcלמשל מציעה שירותים כאלה. כדאי לבדוק זאת מראש.
  • השוואת חבילות – בדיקת חבילות שונות שמציעות את מה שאתם מחפשים ותשומת לב למחירים שבהם הן מוצעות. אם תחפשו מה מוצע כיום במסגרת חבילות של ספק itcתהווה דוגמה טובה לכך.
  • שרות ותמיכה – אלה שני היבטים משמעותיים מאוד לעסקים. לא תמיד תוכלו לדעת מראש מה באמת רמתם. אך כדאי לאסוף מידע לגביהם מראש, ככל שמתאפשר.

 

 

כיצד יודעים שהבחירה טובה?

אז בחרתם במה שנראה לכם כשילוב המוצלח ביותר, של ספק איכותי וחבילה חזקה מספיק. מה עכשיו? התחלתם לעבוד איתו – כיצד תוודאו שאכן זה מספיק טוב? ראשית, ישנם אמצעים לבדיקת מהירות החיבור, אשר אמור להיות תואם למה שהזמנתם. ידועים במיוחד, אתרי עזר שנועדו בדיוק לשם כך. שנית, עשויים להיות לכם אינדיקאטורים לאיכות החיבור, על סמך פעילותכם השוטפת. למשל איכות התקשורת כאשר מבצעים שיחת וידאו מרובת משתתפים. אם בעבר זה לא היה עובד טוב מספיק מבחינתכם, האם כעת המצב טוב יותר?

כמו כן, ישנן כמובן דרישות בסיס שנכונות תמיד – שהחיבור לרשת האינטרנט יהיה זמין, שהספק יגיב לפניות לתמיכה במהירות סבירה וכדומה.

חיבור האינטרנט האלחוטי הוא נושא נוסף, מיוחד בפני עצמו. אם הביצועים כאן אינם טובים מספיק, זה לא בהכרח בגלל ספק האינטרנט. בנושא זה ובכלל לגבי חיבורי רשת שונים, ישנו עוד היבט חשוב מאוד: אם אתם עסק מגודל מסוים ומעלה, ייתכן שיש לכם מחלקת מחשוב שתוכל להתעמק בכך, ברמה הטכנית והמתוחכמת יותר.

במידת הצורך, תמיד תוכלו לנסות ספק אחר.

לסיכום

אין ספק, שלעסקים חשוב אינטרנט חזק. לכן, כדאי לבחור היטב!

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות