האם אכילה בריאה יכולה לסייע בהפחתת קשקשים?

קשקשים היא תופעה מוכרת שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים, לרוב בעקבות הפרשה מוגברת של בלוטות החלב בקרקפת. למעשה, תופעה זו גורמת לחוסר נוחות כמו גם ירידה בביטחון והדימוי העצמי, וזאת בשל תאי עור מתים המתקלפים ואשר נושרים מהראש. מעבר להיבט האסתטי, קשקשים עלולים להוביל גם לתחושה של גרד וכן חוסר נוחות ועל כן מדובר בתופעה שכיחה אך גם כזו שאפשר בהחלט לטפל בה, וזאת באמצעות שינוי התפריט התזונתי. אם גם אתם מתמודדים עם התופעה וחושבים כי מדובר בגזרת גורל, זה הזמן ליצור שינוי שיגיע לידי ביטוי בהפחתת הקשקשים ובהתאם לכך גם הגברת הביטחון והדימוי העצמי. איך תעשו זאת? להלן כל הפרטים.

מה הקשר בין אכילה בריאה לבין הפחתת קשקשים?

החדשות הטובות הן שאפשר בהחלט לסייע להפחתת של קשקשים, כחלק מהבנה כי משקעי שומן על הקרקפת נוצרים בעקבות גורמים מזיקים כמו למשל חומרים כימים כמו גם תזונה לקויה שמשפיעה מאוד על זקיקי השיער, ובהתאם לכך פוגמת גם ברמת התפקוד. זה לא סוד שישנו קשר חזק בין המראה לבין המצב הגופני ועל כן בשביל להתמודד עם התופעה הזו מומלץ קודם  לפנות לתזונאית מומחית אשר תדע לבנות בעבורכם תפריט תזונה בהתאמה אישית, תוך שימת דגש על אכילה בריאה הכוללת את כל אבות המזון. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי שתייה מופרזת של אלכוהול לצד פחמימות ריקות וכן מלח משפיעים על השיער ועל כן מומלץ להסיר את המאכלים הללו מהתפריט, ככל שניתן.

שילוב של חלבון – חלק בלתי נפרד מהתפריט

לחלבון יש חשיבות עצומה מבחינת המראה של השיער כמו גם חיזוק של זקיקי השיער. במידה ואתם מתאמנים באופן קבוע, לזיעה יש השפעה דרמטית על השכיחות של הקשקשים מאחר והיא חוסמת את בלוטות החלב ובהתאם לכך משפיעה על המראה של השיער. בשל כך, ההמלצה היא לשלב מזונות עשירים בחלבון כמו למשל חביתת חומוס, עדשים, טופו, ירקות ופירות וכן שייק חלבון אשר מהווה דרך מצוינת להגביר את צריכת החלבון ובהתאם לכך גם ליצור מראה שיער נקי, לצד הגברת ספיגת הסידן.

 

 

אורח חיים בריא כחלק מהתמודדות עם קשקשים

בשנים האחרונות המודעות לגבי אורח חיים בריא עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות שורה של מחקרים שנערכו בתחום ומצאו כי שינוי תזונתי הוא בעל חשיבות עצומה גם מבחינה בריאותית, אך גם מבחינה קוסמטית. על מנת להתמודד עם הקשקשים בצורה הטובה ביותר, רצוי להתחיל כבר עכשיו בשגרה חדשה הכוללת תפריט תזונתי מותאם אישית, פעילות גופנית אשר מגבירה את קצב זרימת הדם לקרקפת וכן שילוב של טכניקות שנועדו להסיר את הקשקשים כמו למשל מסכות ביתיות, או פילינג המבוסס על חומצה סליצילית (בריכוז של כ-15% לפחות) לצד שמן קוקוס, מתוך מטרה לטהר את הקרקפת מהפסולת.

לסיכום

אם גם אתם מתמודדים עם קשקשים שנושרים על הבגדים כמו גם על הכתפיים, חשוב קודם כל לאבחן את השיער אצל רופא עור ולאחר מכן לבנות תפריט תזונתי שיכול לסייע לטובת התמודדות עם הקשקשים. חשוב לקחת בחשבון כי שינוי יתרחש רק לאחר תקופה של הקפדה על שגרת תזונה מאוזנת, טיפול ממוקד המתבצע באמצעות מסכות וכן שגרת טיפוח שנועדה להוביל בסופו של דבר להפחתה משמעותית בנראות של הקשקשים עד לכדי היעלמות מוחלטת. בכך, תוכלו לא רק לשפר את המראה של השיער אלא גם ליצור אורח חיים בריא ומאוזן, בכל גיל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות