איך מוציאים רישיון למכירת אוכל ביתי טבעוני

כיום, נראה שיש יותר ויותר אנשים עם כישרון לבישול ולאפייה. כיום יש יותר אנשים עם כשרון לארח ולהסעיד, למכור אוכל מהבית ולהתמקצע בכול הקשור לעולם הקולינריה. אם אתם רוצים לבשל אוכל טבעוני, כנראה שמדובר בסוג של יעוד או שליחות, ואתם רוצים להנחיל אורח חיים טבעוני ולספק אוכל מגוון וטעים, גם אם אינו כולל מרכיבים מן החי. אבל כדי להגשים את המטרה, חשוב שיהיה לכם רישיון למכירת אוכל מהבית, זאת כדי שהמזון שאתם מספקים ללקוחות שלכם יעמוד בכל הסטנדרטיים הדרושים ובכול תווי התקן הנחוצים. אז איך מוציאים רישיון למכירת אוכל ביתי? ומה דרוש לכם כדי לתפעל מטבח טבעוני? הכול בהמשך.

מכירת אוכל מהבית יכולה להכניס לא מעט כסף ולהפוך למקצוע מהנה עבור מי שימצא כי הפעילות מתאימה עבורו. אבל כדי למנוע תקלות, טעויות, קנסות ותביעות הקשורות להגשת אוכל מכול סוג – חשוב לקבל רישיון עסק ורישיון למכירת אוכל. את הרישיון מקבלים עם פניה אל רשויות כמו המשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות, ויש לפנות אל מכבי האש כדי לאבטח את המקום בו אתם מבשלים נגד אש ואפילו לפנות אל המשטרה לקבלת האישורים הדרושים.

כדי למכור מזון דרושים אישורים שלעיתים רבות ידרשו ייעוץ של מהנדס שיסייע לקבלם תוך הפקת דוחות שיעידו על עמידה בתווי התקן הדרושים להפעלת מטבח מקצועי.

איך מוציאים רישיון למכירת אוכל ביתי טבעוני

מלבד האישורים – מה צריך לעשות על מנת להפעיל מטבח טבעוני?

הכלל הראשון בהפעלת מטבח כזה הוא בחירת חומרי גלם שלא מכילים מוצרים מן החי כמו חמאה, חלב, מוצרי גבינה, בשר, דגים ואפילו שמרים שנחשבים יצור חי. הבטיחו ללקוחות שלכם שהאוכל טבעוני ועמדו על כך שלא יהיו מרכיבים מן החי באוכל שהם מקבלים. גם הכלים שאתם בוחרים צריכים להיות חדשים ולא להכיל מרכיבים מן החי, ממש כמו כלי בשר או חלב אותם מפרידים מטעמי דת.

אז באיזה חומרי גלם כדאי להשתמש?

המטבח הטבעוני מכיל מגוון רחב של חומרי גלם באמצעותם אפשר להכין מאכלים נהדרים. מדובר בשלל ירקות כמו חצילים וסלקים המהווים בסיס טוב למנות משביעות, זוקיני וקישואים להכנת פסטות מגרות, כרוביות מהן מכינים בסיס לפיצה טבעונית, ירקות בסיסיים כמו עגבניות ומלפפונים בזמן שהמטבח הטבעוני מכיל אגוזים מסוגים שונים המספקים את הברזל הדרוש ושאר ויטמינים חיוניים.

במטבח הטבעוני חשוב שתהיה אספקה של עשבים מסוגים שונים החל מעשבי תיבול עד נבטים וגם קמחים ללא גלוטן, קמחי תירס, קמח שקדים, המון טופו שאפשר לרכוש בכמויות גדולות במחיר אטרקטיבי, חלב שקדים וסויה חלב קוקוס, גבינות טבעוניות ושאר מרכיבים.

אריזות

כדי להמשיך את הטרנד המתחשב בסביבה כדאי לארוז את המנות שאתם מכינים באריזות של נייר ממוחזר. השתמשו בחומרים ידידותיים לסביבה כמו קשים במבוק או סכו"ם עשוי במבוק, שקיות ממוחזרות ואריזות איכותיות שמחוזרו. כך תוכלו להגיש אוכל מהבית בצורה הטובה ביותר.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות