מקימים עסק משלכם? הגיע הזמן להשקיע גם בספק האינטרנט

אם התחלתם להקים עסק, אתם בוודאי מודעים למורכבות הגדולה של משימה זו. הדבר מתבטא בין השאר, בדברים הרבים שיש לארגן, להקים, לתכנן, להשיג וכדומה. אחד מסוגי הדברים בהם חייבים לטפל, הן התשתיות השונות, כגון חשמל או חיבור לרשת האינטרנט. בהקשר החיבור לאינטרנט, החלטה משמעותית למדי תהיה ההחלטה על הספק.

הנקודות הבסיסיות

ישנם היבטים בסיסיים שונים של חיבור האינטרנט, אשר תבדקו בכל מקרה. לעתים, נקודות אלה יעשו את ההבדל, בכל הנוגע לבחירת הספק. בבדיקת האפשרות לעבוד למשל עם ספק itc, סביר שתבדקו קודם כל חבילות ומבצעים שהוא מציע. מהירויות, מחירים וכדומה.

ספק ותשתית

מבחינת בחירת ספק  itc (שהבאנו כדוגמה קודם לכן) מציעה דבר מעניין: שילוב של "ספק אינטרנט" ו"תשתית אינטרנט". ISP או  Internet Service Providerהוא הספק אשר יחבר את העסק שלכם בפועל אל רשת האינטרנט. אלא שמלבדו, צריכים גם שרות אשר יחבר את מבנה העסק שלכם (התשתיות הפיזיות שלכם) אל ספק האינטרנט. כאמור, את ההיבט של ספק אינטרנט  Itcמכסה וגם את היבט ספק התשתית. אך זה לא הכול. יש דברים נוספים שכדאי לעסקים להיות מודעים להם, בכל הנוגע לבחירת ספק אינטרנט.

 

ייעוץ וסיוע מקצועי

ITC מציעה מעטפת שירותי תקשורת מקצה לקצה – שירותים מנוהלים שונים בתחום הרישות, כולל בכל הנוגע לרשת הפרטית בין סניפי העסק. בעבודה עם ספק כזה, אתם נהנים מהניסיון והידע המקצועי שלו. ספק אינטרנט  Itcגם יסייע לכם בתכנון, הקמת ותחזוקת הרשת הארגונית, כולל רשת אלחוטית. הרשת האלחוטית חשובה מסיבות רבות והיא עשויה להציב אתגרים וגם הזדמנויות, אפילו יותר מהחיבור הקווי לאינטרנט. מבחינה זו, עבודה עם ספק איכותי עשויה לסייע מאוד. רשת אלחוטית יכולה לשמש את עובדי העסק. למשל, בתסריט של עובד שמסתובב ברחבי העסק עם טאבלט, שצריך להיות מחובר לאינטרנט. הרשת האלחוטית תוכל להיות שימושית גם עבור אורחי העסק, לשם חיבור חינמי ונוח לאינטרנט. בהמשך לכך, ניתן לנצל את חיבור האורחים לרשת זו, לשם איסוף "לידים".

מה עוד הספק מציע?

בבחירת ספק אינטרנט לעסק, כדאי לבדוק האם ומה הוא מציע, מעבר לשרות חיבור כזה? אלה שתי דוגמאות:

IPVPN – שרות  Virtual Private Networkאשר מוסיף פרטיות ואבטחה לתקשורת באינטרנט. שרות זה, יוצר מעין ערוץ תקשורת פרטי על גבי החיבור הרגיל לאינטרנט. ערוץ זה מוצפן ובכך, הוא מפריע לציטוט לתקשורת שלכם. בהתאם לאופי העסק שלכם, אפשרות כזו עשויה להיות שימושית מאוד. מה גם, שהפעלתה פשוטה למדי.

הקצאת  כתובת IP קבועה ("סטטית") – שרות שמסייע לעסקים לבצע מגוון דברים שימושיים, כגון שיתוף מדפסות רשת, הוספת נתב לרשת, קביעת כתובת IP אחת עבור כול השרתים שלכם ברשת או שליטה מרחוק על מצלמות אבטחה.

מוניטין ומקצועיות

כמובן, חיוני לעסקים לעבוד עם נותני שירותים, שהם קודם כל אמינים ומקצועיים. לא תמיד קל לברר נקודה זו, מבלי לנסות זאת בעצמכם לאורך זמן. מצד שני, לא הייתם רוצים לעבור שוב ושוב בין ספקים ולגלות את חסרונותיהם בצורה ישירה. אם ניתן להעריך את רמת הספק מראש, מוטב לעשות זאת. ראשית, ניתן להיכנס לאתר הספק ולהתרשם ממנו ישירות. גם שיחה עם נציגי הספק לשם קבלת מידע נוסף או בירורים שונים, תסייע להתרשם מאיכותו. לבסוף, ישנה כמובן האפשרות של חיפוש חופשי באינטרנט, לאיתור המלצות וחוות דעת על הספק. כדאי כמובן לקחת אותן בעירבון מוגבל ובזהירות, אך הן עשויות בכל זאת לספק אינדיקציות שימושיות. הטוב ביותר, הוא אם יש לכם קולגות או מכרים, שהם בעלי ניסיון עם הספק שבו מדובר.

לסיכום

אם תשקיעו בבחירת ספק אינטרנט איכותי, תוכלו להבטיח לעצמכם בהמשך "שקט תעשייתי", ראש שקט וביצועים מיטביים של החיבור לאינטרנט.

מאמרים נוספים

לחיות טבעוני

נגישות